Home GADŻETY MAŁEGO PODRÓŻNIKA Stolik samochodowy i torba małego podróżnika – przydatne w samochodowych wyprawach z dzieckiem

Stolik samochodowy i torba małego podróżnika – przydatne w samochodowych wyprawach z dzieckiem

Autor Kamila Budrewicz
tuloko

Kaja nie pamięta swoich pierwszych podróży – pierwsze godziny w samochodzie miała już za sobą ledwie dwa tygodnie od przyjścia na świat. Najtrudniejszy element kolejnych wyjazdów – drogę – na szczęście przesypiała ;). Kiedy jednak zasiadła w większym foteliku – jej zainteresowanie coraz bardziej rozbudzało to, co za oknem. Snu zdecydowanie mniej, a trasa ciągnęła się jak makaron. Także to, co trafiało do wyjazdowego ekwipunku – nie było jej obojętne…

 

co zapakować na podróż z dzieckiem

 

Na szczęście w nasze ręce (a przede wszystkim małego i wymagającego podróżnika) trafiły dwa interesujące gadżety – stolik samochodowy oraz torba na wszelkie dziecięce „przyda się” podróżne ;).

 

tuloko torba podróżnika tuloko stolik samochodowy dla dzieckastolik i torba tuloko

 

W pakowaniu staramy się mocno ograniczać. Jednak sami rozumiecie –  samochodowe wojaże znacznie więcej wybaczają. W dodatku dziecko, które ma kawałek swojego domowego świata blisko siebie – to szczęśliwe dziecko ;). Kiedy ten „świat” jest do tego dobrze poukładany – niebiosa różowieją. Dobrze więc mieć sprawdzone patenty na podróżne bolączki, a te dwa rozwiązania świetnie sprawdzają się nam w każdej podróży autem:

 

peak

TORBA PODRÓŻNA TULOKO

Od razu widać, że za projektem torby stoi ktoś, kto ma doświadczenie w podróżowaniu z dziećmi! Kredki, kolorowanki, pisaki i długopisy, blok rysunkowy, książki, przytulanki, puzzle, aparat i kilka innych „niezbędnych” rzeczy na drogę i wieczory po całodniowym zwiedzaniu… Przy wyjazdach na dłużej trochę się tego zawsze zbierało ;). Niemalże każdego dnia odbywały się poszukiwania – a to zaginionego notesu, to z kolei woreczka z figurkami czy magicznej plasteliny, na których wykorzystanie nagle pojawiło się zapotrzebowanie ;). Teraz Kaja przygotowuje przed wyjazdem swój „ekwipunek” (ze wskazaniem „Nie zabieraj proszę całego pokoju”) i układa w przegródkach nowej torby.

 

dziecko pakuje się na wyprawętorba podróżna tulokodziecko pakuje się na wyprawę

 

To, z czego korzysta najczęściej, jest niewielkie i występuje w liczbie mnogiej (kredki, pisaki, ołówki, długopisy…) – trafia do przezroczystych kieszonek na zewnątrz. Ich rozmieszczenie na zewnątrz torby, jak i materiał, z którego są zrobione – jest bardzo przemyślane.  Mały podróżnik nie tylko ma gdzie zapakować swój plastyczny „dobytek”, ale także ma do niego szybki dostęp i od razu wie gdzie co jest. Ma to szczególne znaczenie w drodze (torba dzięki specjalnemu paskowi może być przymocowana np. w przestrzeni między siedzeniami), ale przede wszystkim na postojach i w miejscach, w których śpimy. Często się przemieszczamy, więc zarządzanie rozmieszczeniem rzeczy jest całkiem istotne przy (nierzadko) codziennym pakowaniu.

Dzięki temu, że torba ma bardzo sztywną pokrywę – może ona posłużyć np. jako stolik w czasie dłuższego postoju albo pikniku na łonie natury. Sprawdza się to świetnie przy wielogodzinnych podróżach. Można zjechać na bezdroża, rozwiesić hamak turystyczny albo rozłożyć koc i zaczerpnąć świeżego powietrza. Długie trasy bywają nużące nie tylko dla kierowcy, a chwila relaksu na kocyku od razu poprawia humor :). Kaja uwielbia wtedy swoje wyklejanki, rysowanie i zabawę tym, co ze sobą zabrała. My także nie narzekamy ;).

 

torba tulokotorba tuloko testtorba małego podróżnika torba małego podróżnikapiknik z dzieckiem

torba na piknik

piknik z dzieckiemodpowczynek w podróży

 

peak

BEZPIECZNY STOLIK SAMOCHODOWY TULOKO

Nie jesteśmy specjalnie zwolennikami wręczania dziecku tabletu czy telefonu na czas jazdy autem. Kaja jest na szczęście niezłym kompanem długich podróży (lubi sobie też dużo pospać 😉 ), ale nawet i takie jednostki od czasu do czasu nuda dopada. Bywa, że i ciekawy audiobook bywa mało pomocny, a najbliższym ciekawym miejscem do zatrzymania się jest… jądro Ziemi. W takich sytuacjach sprawdził się u nas ostatnio bezpieczny stolik samochodowy marki Tuloko. Rozwiązał problem rysowania na kolanie, latających kanapek i ponawianych pytań typu „Daleeeeko jeszcze?” ;). W jego bocznych kieszeniach Kaja ma spakowane przybory do rysowania, bidon, podróżne łamigłówki, czasami coś do lepienia – kilka drobiazgów, po które może samodzielnie sięgać w każdej chwili.

stolik tuloko

Stolik sprawdzi się nie tylko w czasie jazdy samochodem, ale także na autokarowych wycieczkach, w pociągu, w spacerówce, a nawet…. w hamaku ;)).

hamak decathlon stolik tuloko hamak decathlon stolik tulokohamak decathlon stolik tuloko

 

W przezroczystej kieszeni, znajdującej się na jego blacie, schowana jest mapa Europy. Dziecko może dzięki niej śledzić przebieg podróży po naszym kontynencie lub planować kolejne wojaże, dzięki ilustrowanym atrakcjom każdego kraju. Z drugiej strony mapy jest nadrukowana kolorowanka. Oczywistym zastosowaniem kieszeni jest przechowywanie w niej rysunków, tworzonych w czasie używania stolika ;). Poza pracami zdarza nam się z niej wyjmować także inne ciekawostki – jak płaskie kamyczki czy patyki!

bezpieczny stolik tuloko bezpieczny stolik tulokoF

 

Gdyby coś się ubrudziło w czasie jazdy (np. przy jedzeniu) – łatwo go umyć, bo materiał, z którego jest wykonany jest wodoodporny. Dzięki dołączonemu paskowi do jego montażu i piankowemu obiciu – przy nagłym hamowaniu nic nie spada (chyba, że puzzle jeszcze są w „rozsypce”), a dziecko jest bezpieczne. Wg danych producenta – stolik przeszedł pozytywnie dynamiczny test zderzeniowy wykonany w Przemysłowym Instytucie Motoryzacji PIMOT. Jest lekki i „pakowny”. Swobodnie zmieści się nawet w większej walizce, kiedy na drugim końcu świata przyjdzie dużo jeździć autem.  Monotonne przemieszczanie się na czterech kółkach potrafi zmęczyć każdego, a dotarcie do celu z uśmiechniętą miną – liczone potrójnie ;).

 

tuloko

 

Zalety torby i stolika samochodowego doceni każda rodzina, która lubi wyruszyć autem przed siebie – w znane i nieznane… Nam spodobał się ich wygląd, jakość i użyteczność (także w walce z drogową nudą 😉 ). Kai z kolei – każdy zakamarek, który organizuje po swojemu i platforma do kreatywnych działań w drodze i nie tylko…

 

mały podróżnik

 

Więcej informacji na temat obu produktów znajdziecie na stronie producenta: www.tuloko.pl. Występują w kilku wariantach kolorystycznych.

Zarówno torbę jak i stolik (jak i mnóstwo innych akcesoriów podróżniczych dla dzieci) możecie kupić w sklepie internetowym https://tuloko.pl/pl/sklep/  (ale także w wielu innych miejscach).

Może Ci się także spodobać

Zostaw komentarz